Чи є об’єктом оподаткування військовим збором доходи, отримані однією фізичною особою від іншої, яка не є податковим агентом?
Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК), об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 ПК (пп. 1.5 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК).
Згідно зі статтею 171 ПК, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів у вигляді заробітної плати є:
- роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку;
- податковий агент — з інших доходів, визначених підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX ПК, які є об’єктом оподаткування військовим збором.
Оскільки особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів, визначених підпунктом 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX ПК, що є об’єктом оподаткування військовим збором, є податковий агент (роботодавець), то доходи, отримані фізичною особою від іншої фізичної особи, яка не є податковим агентом, не підлягають оподаткуванню військовим збором.