Затверджено нову форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення. Відповідно, визнано таким, що втратив чинність, попередній однойменний наказ МДЗ від 25.11.2013 № 708.
В оновлених формі та порядку враховані останні законодавчі зміни, відповідно до яких Міндоходів реорганізовано шляхом перетворення в ДФС, скасовано свідоцтва платника ПДВ та введено, крім основної ставки, ставку 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Крім цього, передбачено, що платники ПДВ, які застосовують касовий метод податкового обліку, заносять до Реєстру податкову накладну та/або розрахунок коригування до податкової накладної у звітному періоді, на який припадає фактична дата компенсації. У разі отримання часткової компенсації до Реєстру заносяться показники податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної у розмірі отриманої частки компенсації з пропорційним вирахуванням суми податку. При цьому сумарні показники записів такої податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної не повинні перевищувати їх загальні показники.
Також уточнено порядок складання бухгалтерської довідки при коригуванні (зменшенні) податкового кредиту, що виникає під час здійснення контрольованих операцій (рядок 16.7 податкової декларації з ПДВ). Так у разі якщо при здійсненні контрольованих операцій обсяг постачання за звичайною ціною менше, ніж обсяг постачання за фактичною ціною, складається бухгалтерська довідка, в якій обов’язково зазначаються номер та дата податкової накладної, номенклатура товарів/послуг, фактична та звичайна ціна придбання таких товарів/послуг, сума коригування (зменшення) податкового кредиту.
Визначено й особливості запису зазначеної бухгалтерської довідки в Реєстрі.
Наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.