Апеляційний суд узагальнив практику перегляду окремих судових рішень у справах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності.
Предметом розгляду у справах були, зокрема, такі вимоги.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Заборона незаконного використання знаку для товарів та послуг
Встановивши неправомірне використання суб’єктом господарювання знаку для товарів та послуг, суд приймає рішення про заборону використання знаку для товарів та послуг. При цьому заборона використання знаку для товарів та послуг не обмежується певним часом, а тому може бути використана позивачем в будь-який час протягом дії свідоцтва України на знак для товарів і послуг.
Визнання права попереднього користувача
Чинне законодавство не містить будь-яких обмежень щодо суб’єкта права попереднього користувача. Його ж наявність, у свою чергу, виключає необхідність отримання дозволу на використання відповідної торговельної марки від власника свідоцтва та унеможливлює заборону власником свідоцтва цій особі вчиняти дії, які охоплюються правом попереднього користувача.
Фактичний користувач того чи іншого незареєстрованого позначення має право в подальшому продовжувати використання свого позначення і після реєстрації такого позначення як торговельної марки іншою особою, без її дозволу і безоплатно. Вказане нормативне правило охороняє права попереднього користувача на всіх стадіях: від дати подання заявки на реєстрацію, заявлення пріоритету — першості у поданні заявки, до видачі свідоцтва на його використання, та після його видачі.
Зобов’язання припинити виробництво та реалізацію товару
Законодавець установлює право власника свідоцтва забороняти іншим особам використовувати зареєстровану ним торговельну марку. Однак не передбачає такого способу захисту позивача як зобов’язання відповідача припинити виробництво та реалізацію лікарського засобу. Тобто обраний позивачем спосіб захисту своїх інтересів не передбачений нормами чинного законодавства, є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог.