Знову зазнала змін Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.
Зміни прийняті на забезпечення трудових прав громадян, які вимушено переселилися з територій у зв’язку з надзвичайною ситуацією або проведенням АТО та не мають можливості отримати дублікат трудової книжки.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зокрема, для зазначених категорій громадян у зв’язку з відсутністю доступу до своїх трудових книжок змінами передбачено можливість видачі їх дублікатів за новим місцем роботи.
Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при СБУ про проведення АТО на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.
У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис «Дублікат анульовано», який посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника, після чого дублікат повертається його власнику
Нагадаємо, що нині передбачено лише два випадки, коли видається дублікат трудових книжок. А саме — коли особа загубила свою трудову книжку або коли трудова книжка стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена). Обидва випадки передбачають видачу дублікату власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи. Тобто на сьогодні відсутній механізм видачі трудових книжок за новим місцем роботи.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.