На виконання Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII уряд затвердив:
- Порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон (про обіймання посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідних посад);
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- перелік органів, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо застосування таких заборон.
Зокрема, організація проведення люстаційної перевірки покладається на керівника відповідного органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, щодо якої проводиться перевірка.
Рішення про початок проведення перевірки в органі оприлюднюється в день його прийняття на офіційному веб-сайті органу, в якому проводиться перевірка, та в той самий день доводиться відповідальним структурним підрозділом такого органу до відома осіб, які підлягають перевірці. Крім цього, онлайн оприлюдненню підлягають відомості щодо самої особи, яка перевіряється, та інформація щодо результатів проведення перевірки.
Достовірність даних про люстровану особу перевіряється в тому числі на підставі відомостей, що надходять від фізичних та юридичних осіб. Подавати відповідну інформацію зазначені особи можуть протягом місяця з дня початку проходження перевірки до органу перевірки чи до дорадчого громадського органу з питань люстрації при Мін’юсті.
Безпосередніми ж органами, які вправі проводити люстраційні перевірки, є Мін’юст, МВС, ДФС, СБУ, Генпрокуратура, ДСА.
Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.