Банкам роз’яснені особливості проведення фінмоніторингу. Так, Нацбанк вважає, що банки з метою ідентифікації та вивчення клієнтів мають передбачати у відповідних внутрішніх документах з питань фінмоніторингу обсяг додаткової інформації. До неї можуть належати і паспортні дані громадянина України.
Для оптимізації фінмоніторингу банки можуть поєднувати процес моніторингу ризиків клієнта з щоквартальним аналізом фіноперацій клієнтів. Але такий порядок має бути прописаний у відповідних внутрішніх документах банку з питань здійснення фінмоніторингу.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Якщо банк установив клієнту високий рівень ризику, то він зобов’язаний здійснювати посилений моніторинг фіноперацій клієнта. Зокрема, його проводять у разі виявлення за результатами щоквартального аналізу невідповідності проведених фінансових операцій клієнта його:
- фінансовому стану;
- суті діяльності;
- фінансовому стану та суті діяльності.
Нацбанк зазначив, що банки повинні розробити та затвердити окрему Програму здійснення фінансового моніторингу фінансових операцій з переказу коштів за допомогою платіжної системи по кожній платіжній системі.