Уряд затвердив Порядок протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, а саме — осіб, які брали участь в АТО та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов’язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.
Цей Порядок визначає механізм:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- безоплатного забезпечення таких учасників АТО відповідним протезуванням та/або ортезуванням;
- безготівкового перерахування коштів закордонним підприємствам, установам чи організаціям, у яких буде здійснюватися таке протезування (ортезування);
- безготівкового перерахування коштів на рахунок учасника АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, для оплати вартості проїзду, проживання та харчування його та супроводжуючої особи (у разі потреби) за кордоном.
Рішення щодо доцільності протезування (ортезування) відповідних осіб за кордоном, вибору закордонного надавача послуг і розміру необхідних витрат приймається Експертною комісією Мінсоцполітики із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, ціна яких перевищує граничну, з урахуванням бюджетних призначень. Але лише на підставі висновку спеціальної експертної групи, утвореної при Держслужбі у справах ветеранів війни та учасників АТО.
Право на отримання допомоги на протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном може бути використано учасником АТО, який втратив функціональні можливості кінцівок, лише один раз.
Вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, в якому прийнято рішення про доцільність протезування (ортезування) особи за кордоном. Нині ця сума не має перевищувати 609 000 грн.
Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.