Фіскальна служба роз’яснила особливості реєстрації/перереєстрації реєстраторів розрахункових операцій (РРО), книг обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункових книжок (РК) суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в контролюючих органах окремих районів Донецької та Луганської областей.
Зокрема, у зв’язку зі встановленням простою у роботі окремих територіальних органів ДФС через проведення АТО, суб’єкт господарювання, який перебуває на обліку в контролюючому органі одного з районів Донецької або Луганської області для проведення реєстраційних дій щодо РРО, КОРО та РК повинен звертатися до контролюючого органу, який відповідно до наказів про встановлення простою визначено місцем обслуговування.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Із метою спрощення процедури, реєстраційна заява та відповідні документи можуть бути подані суб’єктом господарювання безпосередньо, через уповноважену особу або поштовим відправленням.
При отриманні контролюючим органом документів, надісланих поштою, датою надання до цього органу довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО є дата відправлення листа.
У разі неможливості суб’єкта господарювання звернутися до контролюючого органу за визначеним місцем обслуговування реєстраційна заява та відповідні документи для проведення реєстраційних дій щодо РРО, КОРО та РК можуть бути подані до контролюючого органу за місцем здійснення господарської діяльності.
Документи щодо РРО, КОРО та РК зберігаються в контролюючому органі, який проводив реєстраційні дії, та у подальшому передаватимуться до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.