Максимальна вага вантажівок під час руху автошляхами України — 40 тонн

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

В Україні, відповідно до норм Європейського Союзу, встановлюється максимальна вага транспортного засобу в 40 тонн під час здійснення вантажних автомобільних перевезень

В Україні, відповідно до норм Європейського Союзу, встановлюється максимальна вага транспортного засобу в 40 тонн (замість 38 тонн) під час здійснення вантажних автомобільних перевезень.

Відповідні зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху ухвалено Постановою Кабміну «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 і від 27 червня 2007 р. № 879» від 17.09.2014 № 490.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Ці зміни розроблені Міністерством інфраструктури України з метою гармонізації законодавства України з законодавством Європейського Союзу — Директивою Ради 96/53/ЄС від 25.07.1996 про встановлення для певних наземних транспортних засобів, що рухаються в межах Співтовариства, максимально дозволених розмірів при національних і міжнародних переміщеннях та максимально дозволеної ваги при міжнародних переміщеннях, встановлено максимально дозволену вагу транспортного засобу 40 тонн.

Збільшення граничного значення фактичної ваги транспортних засобів із 38 до 40 тонн включно значною мірою сприятиме зменшенню вартості вантажних перевезень.

Утім правила проїзду контейнеровозів залишаються без змін. Тобто рух контейнеровозів загальною масою до 46 тонн та заввишки до 4,35 м на встановлених Укравтодором, Укртрансінспекцією і департаментом Державтоінспекції МВС маршрутах здійснюється без дозволу.

Рух транспортних засобів, габаритні чи вагові параметри яких перевищують хоча б один із параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі. Порядок отримання такого дозволу визначений Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, що затверджені постановою Кабміну від 18.01.2001 № 30.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52408

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді