Кабмін затвердив Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі — Порядок № 505).
Визначено, що грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соцзахисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соцзахисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Грошова допомога виплачується з дня звернення за її призначенням до місяця зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців у таких розмірах:
- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 грн. на одну особу (члена сім’ї);
- для працездатних осіб — 442 грн. на одну особу (члена сім’ї).
Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 грн.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
Уповноважені органи протягом 10 днів після подання відповідної заяви та документів, зазначених у пункті 5 Порядку № 505, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні та надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім’ї.
Грошова допомога перераховується на відкритий представником сім’ї в установі уповноваженого банку рахунок.