Кабмін виклав у новій редакції критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження охоронної діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів держнагляду Міністерством внутрішніх справ.
Так, високий ступінь ризику присвоюється суб’єктам охоронної діяльності, які:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
1) провадять охоронну діяльність не довше трьох років;
2) мають у штаті 50% і більше охоронників першого розряду;
3) залучають до охоронних заходів позаштатний персонал охорони (у разі письмового повідомлення про це МВС);
4) не відшкодували згідно із судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяної замовнику охоронних послуг шкоди (у разі письмового повідомлення про це замовником МВС);
5) під час проведення планової (позапланової) перевірки не підтвердили:
- виконання ліцензійних умов щодо розташування пункту централізованого спостереження та наявності транспорту реагування (для суб’єктів, які здійснюють заходи охорони з використанням пунктів централізованого спостереження);
- наявності автомобільного транспорту, що має відповідний клас захисту, для охорони цінних вантажів під час їх перевезення автомобільним транспортом (для суб’єктів, які охороняють цінні вантажі під час перевезення).
Середній ступінь ризику присвоюється суб’єктам охоронної діяльності, які мають у штаті 50% і більше охоронників другого розряду.
Незначний ступінь ризику присвоюється суб’єктам охоронної діяльності, які мають у штаті 25% і більше охоронників не нижче третього розряду, а також інші суб’єкти, не віднесені до категорії високого і середнього ризику.