У разі переїзду з Криму на материкову Україну платникам податків, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, необхідно подати до податкової інспекції за новим місцезнаходженням заяву за формою № 1-ОПП та документи про проведення зазначених змін. Зокрема, ідеться про відокремлені підрозділи нерезидентів.
Таким чином, після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцезнаходженням.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Звітувати потрібно відповідно до положень глави 2 Податкового кодексу України «Податкова звітність». Тобто для перереєстрованих платників діють ті ж правила подачі звітності, що й раніше. А саме — вони зобов’язані за кожний встановлений Податковим кодексом звітний період подавати декларації у встановлені строки контролюючому органу, в якому перебувають на обліку, щодо кожного окремого податку, платниками якого вони є, та незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді.
Податкова декларація подається за вибором платників, якщо інше не передбачено нормами Податкового кодексу, та в разі неможливості подання платником податків особисто або уповноваженою на це особою, може бути надіслана поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Нагадуємо, що за подання до органів Державної фіскальної служби податкової звітності в електронній формі слід керуватись Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА від 10.04.08 № 233.