Податківці роз’яснили порядок складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси та податкові насідки такого списання.
Зокрема, на дату отримання авансового платежу від покупця постачальник нараховує податкові зобов’язання з ПДВ. Але якщо у подальшому договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, то кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується. У зазначеній ситуації постачальник має право зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Що стосується коригування ПДВ, то відповідно до пункту 192.1 Податкового кодексу України, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту підлягають коригуванню якщо:
- після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала,
- при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.
У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. У свою чергу покупець, при отриманні розрахунку коригування, має засвідчити факт такого отримання підписом з зазначенням дати отримання документу.