«Єдинникам» на замітку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фахівці ДФС у Дніпропетровській області дали роз’яснення з приводу деяких запитань щодо сплати єдиного податку

Сума компенсації витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового збору та держмита у «єдинника»

Сплачені фізичної особою — підприємцем — платником єдиного податку суми компенсаційних витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, судового збору та державного мита, повернуті за рішенням суду третьої особою на її поточний рахунок, включаються до доходу такого платника єдиного податку.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Дохід від комісійної торгівлі у «єдинника»

Доходом платника єдиного податку фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно з договором комісії, одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Таким чином, доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є розмір отриманої винагороди виключно за здійснення послуг за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами.

Тобто, доходом фізичної особи — підприємця, що є платником єдиного податку, є вся сума коштів, що надійшла йому за договором комісії у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Яка сума вважається доходом ФОП платника ЄП у разі використання платіжних терміналів під час здійснення розрахунків: загальна чи за вирахуванням комісії банку?

У разі використання платіжних терміналів під час здійснення розрахунків за товари (послуги) доходом фізичної особи — платника єдиного податку вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190027

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
748793

Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом)

Усе про рентну плату за користування радіочастотним спектром (ресурсом)України, загальних і спеціальних користувачів радіочастотного спектра, ставки такої рентної плати у 2025 році — у консультації
6785

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, як показати у декларації дані за 2024 рік та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування — відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
28936

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді