Нацбанк за традицією продовжив дію обмежень щодо продажу валютних надходжень та строків зовнішньоекономічних розрахунків.
Максимальні строки розрахунків за операціями експорту та імпорту товарів залишились на тій самій позначці — 90 календарних днів.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
А от валюта, яка надходить від іноземних контрагентів, має бути одразу продана вся дочиста.
Відтепер обов’язковою продажу на МВРУ (у тому числі безпосередньо Нацбанку) підлягає 100% іноземної валюти (яка відноситься до 1-ї групи Класифікатора іноземних валют, а також російські рублі), що надійшла:
- із-за кордону на користь юросіб, які не є уповноваженими банками, фізосіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв);
- із-за кордону на рахунки, відкриті для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи;
- на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.
Перелік валютних надходжень, які не підлягають обов’язковому продажу, поповнився операціями з обміну іноземної валюти на рахунках резидентів, відкритих за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку.
Крім того, Нацбанк наділив себе правом вимагати від банків призупинення проведення операцій, що мають підвищений ризик їх використання з протиправною метою, та отримувати документи, що підтверджують добросовісний характер здійснення таких операцій.
Критерії «підвищеного ризику» не уточнюються.
Постанова діє з 21.08.2014 до 21.11.2014.