Нюанси реєстрації РРО/ПРРО на ТОТ та територіях бойових дій

Пояснюють податківці

ppo_dost.jpg

Процедуру реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (даліРРО) та/або програмних РРО (даліПРРО) в ДПС регулюють:

  • Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовують для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок № 547);
  • Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 (далі — Порядок № 317).

Реєстрацію РРО здійснюють в ДПС за основним місцем обліку госпсуб’єкта як платника податків (п. 3 глави 2 розд. II Порядку № 547).

Реєструють:

  • РРО — на підставі заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО; далі заява № 1-РРО (п. 4 глави 2 розд. ІІ Порядку № 547);
  • ПРРО — на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, далі заява № 1-ПРРО (п. 3 розд. ІІ Порядку № 317).

Подати до податкової заяву для реєстрації РРО можете у електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО — виключно в електронній формі.

Першоджерелом даних щодо адреси місцезнаходження господарської одиниці заяви №№ 1-РРО/1-ПРРО, що подає госпсуб’єкт до ДПС для реєстрації РРО/ПРРО, є відомості щодо об’єкта оподаткування, що є місцем здійснення госпдіяльності та/або місцем проведення розрахунків, який взяли на облік в органах контролю відповідно до поданого Повідомленням про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

Госпсуб’єкт, незалежно від свого фактичного місця перебування, може подати заяву в електронній формі для реєстрації РРО/ПРРО за умови, що інформація щодо господиниці, на яку реєструється РРО/ПРРО, як про об’єкт оподаткування наявна в ДПС і такий об’єкт оподаткування не закритий та експлуатується.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді