Використання резервного РРО при реалізації алкоголю, якщо основний РРО вийшов з ладу

Якщо застосовуєте резервний РРО, подайте заяву в довільній формі на переоформлення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями

ppo_dost.jpg

Роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), може здійснюватися суб’єктами господарювання (СГ) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).

Ліцензію видають за заявою СГ (у тому числі іноземного СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), яка подається нарочно, поштою або в електронному вигляді.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт має намір отримати ліцензію. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, алкогольними напоями додатково зазначають:

  • адресу місця торгівлі;
  • перелік реєстраторів розрахункових операцій (РРО);
  • програмних РРО (книг обліку розрахункових операцій; далі — КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
  • реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), фіскальні номери програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, алкогольними напоями СГ зазначає адресу місця торгівлі і вказує перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформацію про них:

  • модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;
  • реєстраційні номери КОРО, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери ПРРО.

Порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) затвердив Мінфін наказом від 14.06.2016 № 547.

Суб’єкт господарювання при реалізації алкогольних напоїв може використовувати резервний РРО на період виходу з ладу основного РРО.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ вказує перелік основних РРО. Тому в разі застосування резервного РРО, такому СГ необхідно подати заяву у довільній формі на переоформлення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. У заяві зазначають відповідні реквізити резервного РРО (модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення).

За інформацією ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48202

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22796

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді