Звітуємо про контрольовані операції за 2023 рік
Індивідуальна податкова консультація (ІПК) ДПС від 18.02.2022 № 372/ІПК/10-36-07-07-20
З 01.01.2022 ФОПи-єдинники другої — четвертої груп під час продажу товарів/послуг зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО (Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265)).
Суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції в готівковій/безготівковій формі під час продажу товарів/послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані переведені у фіскальний режим роботи РРО/ПРРО;
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ у паперовій або е-формі на повну суму операції.
ФОПам, які сплачують єдиний податок і продають уроздріб на території села не підакцизні товари, дозволили не застосовувати РРО/ПРРО за умови, що вони фіксуватимуть розрахунки в розрахункових книжках і книгах обліку розрахункових операцій (п. 1 постанови КМУ від 23.08.2000 № 1336). Але цією нормою не можна скористатися за наявності хоча б однієї з умов:
- роздрібну торгівлю проводять у торговельному об’єкті, в якому продають підакцизні товари;
- ФОП одночасно торгує дистанційно, зокрема через інтернет;
- сільради та ради об’єднаних територіальних громад ухвалили рішення обов’язково застосовувати на території села/громади РРО/ПРРО.
Торговельний об’єкт — це майновий комплекс, що може займати капітальну, некапітальну споруду або окреме приміщення та має приміщення для провадження торговельної діяльності (ДСТУ 4303:2004).
Торгівля в одному приміщенні двох ФОПів є торгівлею в одному торговельному об’єкті.
Якщо ФОП-єдинник, який продає товари/послуги в торговельному об’єкті на території села, де продають уроздріб підакцизні товари, він зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО незалежно від того, як із ним розраховуються — у готівковій чи безготівковій формі.
Зважайте, що ІПК має індивідуальний характер. Це означає, що нею може скористатися лише платник податків, якому її надала ДПС.
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.