Не подали вчасно звітність про РРО: чи має право ДПС провести перевірку

Якщо суб’єкт господарювання в установлений строк не подасть звітність про використання РРО/ПРРО, орган контролюможе провести фактичну перевірку.

RRO.jpg

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Суб’єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), мають передавати органам контролю:

  • електронні копії розрахункових документів;
  • електронних фіскальних звітів;
  • електронних фіскальних звітних чеків;
  • іншу інформацію, необхідну для обліку роботи ПРРО, створену засобами таких ПРРО.

Фактичну перевірку проведуть на підставі наказу керівника органу контролю. Копію такого наказу вручають під особистий підпис платнику податків або особам, які фактично проводять розрахункові операції, до початку проведення перевірки (п. 80.2 Податкового кодексу України; ПК).

Підстави для фактичної перевірки:

  • суб’єкт господарювання не подав в установлений законом строк обов’язкову звітність про використання РРО/ПРРО;
  • контроль розрахункових книжок (РК) і книг обліку розрахункових операцій;
  • РК і КОРО подають із нульовими показниками (пп. 80.2.4 ПК).

Отже, якщо суб’єкт господарювання не подав в установлений законом строк обов’язкову звітність про використання РРО/ПРРО, РК і КОРО або подав РК і КОРО із нульовими показниками, то він створює підстави для того, щоб податківці провели фактичну перевірку його господарської діяльності.

За інформацією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді