Визначаємо дату виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Операції з реалізації підакцизних товарів з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу є об’єктом оподаткування акцизним податком

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що відповідно до підпункту 213.1.2 статті 213 Податкового кодексу України, операції з реалізації (передачі) підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу, а також своїм працівникам є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Згідно з пунктом 216.6 статті 216 Кодексу, за використання підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб датою виникнення податкових зобов’язань є дата їх передачі для такого використання, крім використання для виробництва підакцизних товарів (продукції).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІУ зі змінами та доповненнями, бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Частиною 1 статті 9 Закону № 996 передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факт здійснення такої операції.

Господарська операція — це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів і зобов’язань, власному капіталі підприємства.

Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення (частина 1 статті 9 Закону № 996).

Первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити як:

  • назва документа;
  • дата й місце складання;
  • назва підприємства, від імені якого складається документ;
  • зміст і обсяг господарської операції;
  • одиниця виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного й аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені (частини 3 і 5 Закону № 996).

Якщо виробник підакцизних товарів (продукції) передає їх на власні виробничі потреби, то така передача проводиться на підставі первинного документу (накладної на внутрішнє переміщення) з підзвіту однієї матеріальної особи в підзвіт іншої. У кінці місяця виробник списує таку продукцію зі своїх працівників як використану та проводить записи на рахунках бухгалтерського обліку зі списання товарів (продукції) з одного рахунку на інший, тобто здійснює господарську операцію, за результатами якої змінюються активи даного підприємства.

Отже, дата виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку за операціями з передачі підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб визначається на підставі первинного документу, що засвідчує факт такої передачі, а декларування податкових зобов’язань з акцизного податку в декларації акцизного податку здійснюється за період, у якому відбулася така передача.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова знижка: як отримати та звітувати

Навчаєтесь самі чи оплачуєте навчання дитини? Сплачуєте іпотеку або страхування життя? Можна повернути частину ПДФО. Розповідаємо, як оформити податкову знижку у 2025 році: умови, приклад, податкова знижка на навчання в декларації
78780

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8796

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
282951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді