Що отримали роботодавці від реформи служби зайнятості

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Скасували квоти на працевлаштування окремих категорій осіб і передбачили компенсацію витрат на зарплату осіб віком до 25 років.

biznes.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

29.10.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» № 2622-IX.

Основні новації:

  1. Передбачили нову категорію осіб, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, — «інші категорії громадян, визначені Кабінетом Міністрів України, з урахуванням ситуації на ринку праці, а також встановлення карантину, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану в країні».
  2. Скасували штрафи за недотримання квот на працевлаштування окремих категорій осіб. Водночас роботодавці можуть користуватися матеріальними стимулами у разі прийому на роботу певних категорій осіб, що є вразливими на ринку праці.
  3. Роботодавцям компенсують 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше за розмір мінзарплати за працевлаштування за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік:
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років;
  • осіб з інвалідністю до настання пенсійного віку;
  • учасників бойових дій та осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць.

Загальна тривалість виплати компенсації — шість місяців.

  1. Роботодавцям компенсують 50% мінзарплати за місяць, якщо він працевлаштує за направленням центру зайнятості безробітного із числа осіб:
  • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше ніж 12 місяців;
  • віком до 35 років — на перше робоче місце;
  • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації — не більше ніж шість місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи впродовж періоду, що перевищує виплати вдвічі.

  1. Роботодавцю, який працевлаштовує особу, яка перебуває у статусі безробітного понад шість місяців, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на два роки, компенсують фактичні витрати у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати компенсації — 12 місяців.

За інформацією Державного центру зайнятості

 

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
241708

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434731

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344500

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
388285

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
104125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді