Що отримали роботодавці від реформи служби зайнятості

Скасували квоти на працевлаштування окремих категорій осіб і передбачили компенсацію витрат на зарплату осіб віком до 25 років.

biznes.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

29.10.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» № 2622-IX.

Основні новації:

  1. Передбачили нову категорію осіб, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, — «інші категорії громадян, визначені Кабінетом Міністрів України, з урахуванням ситуації на ринку праці, а також встановлення карантину, виникнення надзвичайної ситуації, введення надзвичайного або воєнного стану в країні».
  2. Скасували штрафи за недотримання квот на працевлаштування окремих категорій осіб. Водночас роботодавці можуть користуватися матеріальними стимулами у разі прийому на роботу певних категорій осіб, що є вразливими на ринку праці.
  3. Роботодавцям компенсують 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше за розмір мінзарплати за працевлаштування за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік:
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років;
  • осіб з інвалідністю до настання пенсійного віку;
  • учасників бойових дій та осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць.

Загальна тривалість виплати компенсації — шість місяців.

  1. Роботодавцям компенсують 50% мінзарплати за місяць, якщо він працевлаштує за направленням центру зайнятості безробітного із числа осіб:
  • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше ніж 12 місяців;
  • віком до 35 років — на перше робоче місце;
  • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації — не більше ніж шість місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи впродовж періоду, що перевищує виплати вдвічі.

  1. Роботодавцю, який працевлаштовує особу, яка перебуває у статусі безробітного понад шість місяців, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на два роки, компенсують фактичні витрати у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати компенсації — 12 місяців.

За інформацією Державного центру зайнятості

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
29

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1219

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
645

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2187

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50835

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді