Як сільгоспвиробнику підтвердити статус єдинника четвертої групи у 2023 році

Щоб у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи, сільгоспвиробник з часткою власного виробництва за 2022 рік менше ніж 75% разом з податковою звітністю має подати копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили.

dekl_esv.jpg

МПЗ для спрощенців четвертої групи

Сільгоспвиробники — юрособи незалежно від організаційно-правової форми, в яких частка сільгоспвиробництва за попередній податковий/звітний рік дорівнює або перевищує 75% (абз. 1 пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу України (ПК)).

Щоб перейти на спрощену систему оподаткування або підтвердити статус платника єдиного податку, сільгоспвиробник не пізніше ніж 20 лютого поточного року має подати до органу контролю за своїм місцезнаходженням або місцем розміщення земельних ділянок:

  • податкову звітність;
  • розрахунок частки сільгоспвиробництва (юрособи).

Реєстрацію платником єдиного податку анулюють, якщо у податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва юрособи — єдинника четвертої групи становить менше ніж 75% (пп. 4 п. 299.10 ПК).

Якщо у попередньому податковому/звітному році частка сільгоспвиробництва не перевищує 75% через обставини непереборної сили, до платника податку не застосовують вимогу сплачувати податки у наступному податковому/звітному році на загальних підставах. У цьому разі, щоб підтвердити статус єдиника, суб’єкти господарювання подають:

  • податкову декларацію;
  • рішення Верховної Ради АР Крим, обласних рад про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок цих обставин.

Тож сільгоспвиробник, який хоче у 2023 році підтвердити статус єдинника четвертої групи і в якого частка власного сільгоспвиробництва за 2022 рік є меншою ніж 75%, має подати:

  • податкову звітність єдинника четвертої групи;
  • копію рішення облради про наявність обставин непереборної сили в регіоні, де він провадить господарську діяльність і зафіксований як такий, що постраждав внаслідок проведення на його земельних ділянках бойових дій або їх тимчасової окупації.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1137

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10390

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3450

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
867

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді