Податківці нагадали, що з 01.04.2021 платником податку на прибуток є безпосередньо нерезидент, який провадить діяльність через постійне представництво. А не постійне представництво, як було до 01.01.2021.
Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пального Нерезиденти зобов’язані стати на облік в органах контролю, якщо:
- провадять в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, зокрема постійні представництва;
- придбавають в Україні нерухоме майно чи отримують на нього майнові права;
- відкривають рахунки в банках України;
- набувають право власності на інвестиційний актив у іншого нерезидента, який не має постійного представництва в Україні.
Ці вимоги передбачають пункт 64.5 і стаття 133 Податкового кодексу України (ПК).
Нерезиденти — іноземні компанії, організації зобов’язані впродовж трьох місяців подати до органів контролю документи, щоб стати на облік, якщо станом на 1 січня 2021 року не перебувають на обліку в органах контролю, але:
- провадять на території України господарську діяльність;
- належно акредитували/зареєстрували/легалізували на території України відокремлені підрозділи, зокрема постійні представництва (п. 60 підр. 10 розд. ХХ ПК).
Тож з 1 квітня 2021 року платником податку на прибуток є саме нерезидент, який провадить діяльність через постійне представництво, а не його представництво.
Нагадаємо, до 1 січня 2021 року платником податку на прибуток було постійне представництво нерезидента, а не сам нерезидент.
Нерезиденти також зобов’язані були стати на облік в органах контролю без реєстрації платником податку на прибуток, якщо:
- провадять в Україні діяльність через відокремлені підрозділи;
- придбавають нерухоме майно чи отримують майнові права на це майно в Україні;
- відкривають рахунки в банках України.
Відокремлені підрозділи нерезидентів, зокрема постійні представництва, які акредитовані/зареєстровані/легалізовані в Україні, продовжують обліковуватися як платники податків за номером ЄДРПОУ. Тимчасом новостворені відокремлені підрозділи підлягають реєстрації платниками податків.
За інформацією ДПС
Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
Закон про підвищення податків (законопроєкт № 11416-д) ще не набрав чинності. Проте ми вже розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як є і як буде після того, як президент підпише Закон
Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом