Порядок підписання в е-вигляді Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Податківці роз’яснюють, який порядок підписання в електронному вигляді Податкової декларації з податку на прибуток підприємств нерезидента особою, яка відповідно до заяви № 1-ОПН є керівником нерезидента (у т. ч. яка одночасно є керівником постійного представництва нерезидента), або особою уповноваженою нерезидентом, та чи необхідно при цьому надсилати повідомлення про надання інформації щодо КЕП

Порядок підписання в е-вигляді Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання

Платниками податку на прибуток визначають нерезидентів, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладений обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розділом ІІІ Податкового кодексу України; далі — ПК.

Для взяття на облік нерезидента (іноземної компанії, організації) подають до ДПС заяву за формою № 1-ОПН та документ, яким підтверджують повноваження представника нерезидента. У разі якщо такий документ виданий в країні реєстрації нерезидента, його необхідно легалізувати в установленому порядку, якщо інше не передбачили міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ та супроводжувати нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

На підставі вказаних у формі № 1-ОПН реєстраційних даних щодо керівника (представника) нерезидента та особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, таких осіб відображатимуть в інформаційно-комунікаційних системах податкових органів як керівника нерезидента та особу, відповідальну за ведення його бухгалтерського та/або податкового обліку для цілей ПК.

Податкову декларацію повинен підписати керівник платника або уповноважена особа, а також особа, яка відповідає за ведення бухобліку та подання податкової декларації до ДПС. У разі ведення бухобліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника таку податкову декларацію підписує такий керівник (пп. 48.5.1 ПК).

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП) чи печатки платника.

Платник (автор) створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронній та паперовій формі, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням КЕП та печатки за наявності (п. 2 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557; далі — Порядок № 557).

Для надання права підпису е-документів іншим особам, яким делегували право підпису, платник (автор) повідомляє про таких осіб податковий орган, на обліку в якому перебуває платник (автор). Для цього направляє повідомлення про надання інформації щодо КЕП (далі — Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 557 (п. 3 розд. ІІІ Порядку № 557).

До Повідомлення вносять інформацію про підписувача (підписувачів), якому (яким) надають право підпису електронних документів. На сформоване Повідомлення:

  • першими накладають КЕП усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення,
  • після них — КЕП керівника;
  • останньою — кваліфікована електронна печатка (за наявності) (абз. 1 п. 4 розд. ІІІ Порядку).

За необхідності подання е-документів до податкового органу, підписаних іншим сертифікатом, передбачили можливість подання інформації щодо такого сертифікату. Для цього направляють Повідомлення за кодом форми J13911(03), в якому в графі «тип підпису» обов’язкова наявність типу підпису, зокрема: Директор/Бухгалтер/Печатка.

За інформацією ДПС в Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді