Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних
Строки (тривалість) проведення перевірок встановлені статтею 82 Податкового кодексу України (ПК) та обчислюються у робочих днях і залежать від типу перевірки та категорії платника податків.
Законодавство України не надає чіткого визначення понять «робочий день» і «робочий час». Проте Мінсоцполітики характеризує робочий час як час, протягом якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором (лист від 22.06.2007 № 199/13/116-07). Режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку встановлює роботодавець самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством, Генеральною та Галузевою угодами.
Є непоодинокі випадки, коли платник податків не може забезпечити присутність працівників ДПС за своїм місцем розташування через те, що його графік роботи відрізняється від загальноприйнятих. Однак у такому разі у податківців не виникне підстав скласти акт про недопущення працівників ДПС, якщо:
- платник податків не перешкоджає діяльності податківців;
- своєчасно та в повному обсязі надає документи, що пов’язані з перевіркою.
Отже, податківці мають право провести будь-які перевірки протягом строку, який визначений у направленні на перевірку з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку платника податків.
За інформацією ДПС у Чернівецькій області