Зміни для громадян України у правилах перетинання держкордону

Уряд розширив перелік категорій жінок і чоловіків, які можуть виїхати за кордон на час воєнного стану в Україні.

Зміни для громадян України у правилах перетинання держкордону

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Постанова КМУ від 10.02.2023 № 119

Кабмін ухвалив зміни до пункту 2-14 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, зі змінами, внесеними постановою КМУ від 27.01.2023 № 69 (даліПравила).

Вказаним пунктом наведено перелік держслужбовців, які мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження.

Змінами визначили, що пропуск через держкордон жінки, у тому числі тієї, яка є усиновлювкою, опікункою, піклувальницею, однією з прийомних батьків або однією з батьків-вихователів, яка має або виховує дитину або кількох віком до 18 років, з метою відвідування дитини за кордоном або супроводу, здійснюють уповноважені особи Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів. Такими документами є:

  • паспортний документ для виїзду за кордон;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • документи, що підтверджують перебування дитини за кордоном.

Таке ж правило розповсюдили й на чоловіка, який є одиноким батьком, одиноким усиновлювачем або опікуном, піклувальником, прийомним батьком чи батьком-вихователем, за умови, що він не перебуває у шлюбі та самостійно виховує та утримує дитину без участі матері, належить до числа зазначених у пункті 2-14 Правил осіб, які мають або виховують дитину або кількох віком до 18 років.

Чоловіки додатково до документів, зазначених для жінок для виїзду до дітей, додають документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно.

Постанова № 119 набрала чинності 11.02.2023 — це день, коли її опублікував «Урядовий кур’єр».

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216787

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
76903

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді