Чи відновлювати знищену під час війни первинку, якщо повідомили про це ДПС

До ПК готують зміни, які стосуються строків відновлення первинних документів, що втратили через війну

Чи відновлювати знищену під час війни первинку, якщо повідомили про це ДПС

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Індивідуальна податкова консультація ДПС від 02.12.2022 № 2117/ІПК/99-00-07-06-01-06

Чи повинен платник податків відновлювати первинні документи, які втратив внаслідок війни, після того, як повідомив про це орган контролю?

Якщо через війну платник податків втратив чи не може вивезти первинні документи, він має повідомити про це орган контролю (пп. 69.28 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України; ПК). А саме, направити до ДПС повідомлення довільної форми про неможливість вивезення первинних документів. Документ мають підписати керівник підприємства та головний бухгалтер. У повідомленні зазначають:

Після того як платник повідомив ДПС про те, що не може вивезти первинні документи, запроваджують мораторій на документальні перевірки щодо податкових/звітних періодів, які зазначили в повідомленні. Якщо згодом платник дізнається про втрату документів, які він не зміг вивезти, він має подати до ДПС ще одне повідомлення — про втрату первинних документів і зазначити в ньому обставини цієї втрати.

Платники податків, які подали повідомлення про втрату первинних документів, не підлягають перевірці щодо податкових/звітних періодів, які вони зазначили у повідомленні, у т. ч. після скасування воєнного стану.

Якщо втрата документів не пов’язана з бойовими діями чи окупацією, платник податків не має права застосовувати положення підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК.

Однак зважайте, що ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо забезпечення адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного стану» від 01.09.2022 № 7720. Він передбачає зміни до підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК в частині встановлення строків для відновлення втраченої первинки. Тож ситуація може змінитися.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді