Чи достатньо кодувати в РРО/ПРРО групи товарів загальними назвами, а не всі їх найменування

При реалізації товарів обов'язковим реквізитом чеку є назва товару

Чи достатньо кодувати в РРО/ПРРО групи товарів загальними назвами, а не всі їх найменування

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

Лише для підакцизної групи товарів встановили особливий режим програмування, який не передбачає можливості використовувати назву однорідної групи (горілка, вино, сигарети, тощо).

У чеках РРО, які супроводжують продаж підакцизних товарів, зазначають:

  • найменування конкретної одиниці підакцизного товару;
  • ціну;
  • кількість;
  • УКТ ЗЕД;
  • реквізити марок акцизного податку (у випадку реалізації алкогольних напоїв).

Підстава — пункт 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265).

Форма та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів визначені Положенням Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення).

Розділом II Положення передбачили, що при реалізації товарів (послуг) обов'язковим реквізитом чеку є назва товару (послуги).

Отже, фіскальний касовий чек на товари (послуги) визнають відповідним (в частині ідентифікації товару, що не є підакцизним), якщо в ньому зазначена назва товару (послуги).

Назва товару (послуги) — це слово, поєднання слів або слова та цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару (послуги) та однозначно ідентифікують товар чи послугу.

Податківці зазначили, що об'єднання в узагальненій назві однорідних товарів (крім підакцизних) не призводить до порушення вимог оформлення розрахункових документів, встановлених Положенням та Законом N 265 порядку проведення розрахунків. Умова — товари повинні мати однакові властивості, не відрізнятися споживчими якостями та можуть бути віднесені до однієї родової групи.

Водночас спільна назва об'єднаних найменувань однорідних товарів має містити якісні та споживчі характеристики. У такому разі зазначення її в розрахункових документах дозволить однозначно ідентифікувати такі товари.

За інформацією ДПС у Вінницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48359

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22896

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41297

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді