Де можливий відпуск рецептурних ліків без рецепта
Постанова КМУ від 17.03.2023 № 236
Зміни стосуються відпуску рецептурних ліків на територіях, які включені до переліку таких, де ведуться активні бойові дії, та переліку територій України, які тимчасово окуповані рф (Наказ Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309).
Передбачають, що в таких населених пунктах відпуск рецептурних лікарських засобів за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів, здійснюватимуть без рецепта лікаря. За умови надання відвідувачам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких ліків роз’яснення щодо необхідності їх використання згідно з інструкцією для їх медичного застосування. Водночас це не стосуватиметься отруйних та сильнодіючих препаратів, лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, комбінованих ліків, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори, в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму (підконтрольні препарати). Їх відпуск без рецепта навіть на таких територіях заборонений.
Наразі законодавством дозволено на час дії воєнного стану здійснювати відпуск рецептурних ліків без рецепта, окрім підконтрольних препаратів, без прив’язки до конкретних окупованих територій або тих, на яких ведуться активні бойові дії. Лише відпуск антибактеріальних препаратів без рецепта обмежили такими територіями.
Також нагадаємо, що з 01.04.2023 в Україні на всі рецептурні лікарські засоби можна буде виписати електронний рецепт. На час дії воєнного стану пацієнт зможе обирати, в якій формі він хоче отримати рецепт — у паперовій чи в електронній.
Постанова КМУ від 17.03.2023 № 236 набрала чинності 01.04.2023.
Ділимося «розвідданими», яким може бути перебіг моніторингового візиту НСЗУ. Ця стаття — не припис, як діяти, а натомість — досвід одного КНП, яке вже витримало перевірку. Знатимете можливі сценарії. Скачаєте орієнтовний перелік і проведете аудит документів, що їх можуть зажадати перевіряльники