До 1 травня громадянам — власникам земельних ділянок, слід подати заяву для застосування пільги

Для застосування пільги із земельного податку громадянам необхідно подати заяву до 1 травня

ВРУ повинна прийняти воєнні пільги з плати за землю, податку на нерухомість

Перелік категорій фізичних осіб — власників земельних ділянок, яких звільняють від сплати земельного податку, визначили пунктом 281.1 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених пунктом 281.2 ПК.

Від сплати податку звільняють на період дії єдиного податку четвертої групи власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ПК).

Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 ПК, станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених пунктом 281.2 ПК, така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до податкового органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (п. 281.4 ПК).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подали таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у пункті 281.1 ПК, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до податкового органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності (п. 281.5 ПК).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з урахуванням вимог пункту 284.2 ПК та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого пункту 281.5 ПК пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Якщо право на пільгу в платника виникає протягом року, то його звільняють від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втратив це право (п. 284.2 ПК).

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

За інформацією ДПС у Закарпатській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3341

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1346

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді