Платниками податку на доходи фізичних осіб є:
- фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні (п. 162.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включають дохід, отриманий як додаткове благо. Зокрема, у вигляді:
- вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику ПДФО в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання;
- вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником ПДФО, крім випадків, визначених ПКУ для оподаткування прибутку підприємств (пп. 164.2.17 ПК).
Якщо додаткові блага надають у негрошовій формі, суму ПДФО об’єкта оподаткування обчислюють за правилами, визначеними пунктом 164.5 ПК.
Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачує (надає) платнику ПДФО податковий агент, якщо такий дохід не є зарплатою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником ПДФО (пп. 14.1.47 ПК).
Вартість безоплатного проживання та харчування, сплачена юрособою — резидентом (тобто, сплачена з джерел походження в Україні) фізособі — резиденту та нерезиденту є доходом таких фізосіб і підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому, така юрособа відповідно до норм ПК має статус податкового агента та зобов’язана утримувати ПДФО за ставкою 18%.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області,
📝Кому потрібне Положення про відрядження
📝Як визначати кількість днів перебування у відрядженні
📝Які документи підтвердять поїздку
📝Які добові платити у 2024 році
📝Коли подавати авансовий звіт