Форс-мажор не звільняє від сплати ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Тяжкий фінансовий стан підприємства та форс-мажорні обставини не можуть бути підставою для звільнення платника єдиного внеску від відповідальності за порушення вимог законодавства

Тяжкий фінансовий стан підприємства та форс-мажорні обставини не можуть бути підставою для звільнення платника єдиного внеску від відповідальності за порушення вимог законодавства. Так зазначили суди першої та апеляційної інстанції, відмовляючи у задоволенні позову підприємства про скасування рішення щодо застосування до штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Зокрема, факт несвоєчасної сплати ЄСВ підприємство пояснювало обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами) — повною загибеллю врожаю внаслідок стихійного лиха, що підтверджується висновками Торгово-промислової палати України.

Однак, суди, посилаючись на частину 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464), згідно з якою єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, не прийняли це до уваги.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до платника єдиного внеску відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум.

Разом з тим на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).

Отже, як зауважили суди, Закон № 2464 не передбачає, а ні звільнення від сплати штрафів та пені, а ні застережень щодо застосування штрафних санкцій та нарахування пені за наявності форс-мажорних обставин.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
37

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді