Мінфін уніс зміни до свого Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок обліку), виклавши його в новій редакції. Крім цього, оновлені й форми відповідних реєстраційних документів. Зокрема, довідки за формами № 4-ОПП, 12-ОПП, 1-ОПП, 16-ОПП, 20-ОПП і т. д.
Це пов’язано насамперед із ліквідацію Міндоходів та з необхідністю приведення чинних податкових норм у відповідність із законами України від 04.07.2013 № 404-VII та від 24.10.2013 № 657-VII стосовно обліку та реєстрації платників податків (діють з 01.01.2014).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Ураховуючи це, основні зміни передбачають:
подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, а не за місцезнаходженням такого об’єкта;
скасування обов’язку повідомлення контролюючого органу (за ф. № 20-ОПП) про зміни, які внесені суб’єктом господарювання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР), та зміни, про які платник податків уже повідомив за основним місцем обліку;
щоденне оприлюднення на єдиному державному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та офіційному веб-сайті Міндоходів даних про взяття на облік суб’єктів господарювання як платників податків в органах Міндоходів (Порядок обліку доповнено новим розділом XIII).
Окремі нюанси обліку встановлено і щодо платників податків з території АР Крим та м. Севастополя.
А саме у разі зміни місцезнаходження/місця проживання таких платників податків на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві і отримання органами контролю відповідних реєстраційних відомостей від держреєстратора або заяви за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП із позначкою «Зміни», поданих платником податків до органу контролю за новим місцезнаходженням, облік таких платників податків і зборів здійснюється з урахуванням такого:
1) органи контролю в областях та м. Києві за новим місцезнаходженням/місцем проживання платників податків здійснюють обробку відомостей із ЄДР або приймання заяв і документів від платників податків, а також взяття на облік платників податків за основним місцем обліку не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з ЄДР чи заяв від платників податків;
2) стосовно платників податків, які до набрання чинності Наказом № 462 змінили місцезнаходження/місце проживання та не були взяті на облік як платники податків за новим місцезнаходженням/місцем проживання, відповідні органи контролю беруть на облік платників податків протягом двох днів після набрання чинності Наказом № 462.
Наказ № 462 набере чинності з дня його офіційного опублікування.