Зміни до статутного фонду юрособи та втрата статусу єдинника: як перейти на сплату інших податків

Не можуть бути платниками єдиного податку госпсуб’єкти, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юрособам, які не є єдинниками, дорівнює або перевищує 25%

Зміни до статутного фонду юрособи та втрата статусу єдинника: як перейти на сплату інших податків

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Юрособи-єдинники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулася зміна організаційно-правової форми (пп. 5 пп. 298.2.3 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Отже, юрособи-єдинники переходять на сплату інших податків і зборів, якщо після перерозподілу часток статутного капіталу 25% або більше 25% статутного фонду належить юрособам, що не є платниками єдиного податку. Перехід відбувається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулися такі зміни.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 10 к. дн. до початку нового календарного кварталу (року) подають заяву до податкової (пп. 298.2.1 ПК).

За інформацією ДПС у м. Києві

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
846

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71413

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21550

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді