Як відобразити в декларації з податку на прибуток суми авансових внесків з пунктів обміну інвалют

ДПС розробила відеоролик «Відображення в податковій декларації з податку на прибуток підприємств сум авансових внесків з пунктів обміну іноземних валют»

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Лист ДПС від 04.05.2023 № 9846/7/99-00-21-02-01-07

До Податкової декларації з податку на прибуток підприємств внесені зміни наказом Мінфіну від 20.02.2023 № 101, з урахуванням змін, внесених наказом від 13.03.2023 № 130.

Зокрема, Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація) доповнили додатком ОВ, в якому платники податку на прибуток підприємств, які здійснюють діяльність із торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, розраховують суму таких авансових внесків.

У рядку 26 додатка ОВ визначають загальну суму авансового внеску з пунктів обміну іноземних валют, що сплачена у звітному (податковому) періоді. Суму авансового внеску сплачують щомісяця та визначають у графі 4, значення якої розраховують за формулою, передбаченою у примітці 1 додатка ОВ.

При цьому показник рядка 26 додатка ОВ переносять до рядка 26 ОВ Декларації. Для платників, у яких базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік, рядок 28 дорівнює рядку 26 ОВ Декларації.

Крім того, форму Декларації та додаток ВП до Декларації доповнили:

  • рядками 26 ОВ — 28, які заповнюють платники податку, що сплачують авансові внески з пунктів обміну іноземних валют у звітному (податковому) періоді, попередньому звітному (податковому) періоді, за результатами останнього звітного (податкового) періоду;
  • розділом «Виправлення помилок щодо суми авансових внесків із пунктів обміну іноземних валют», у якому відображають збільшення (зменшення) податкового зобов'язання, сума штрафу та пеня (рядки 38 - 41 форми Декларації та рядки 36 - 38 додатка ВП до Декларації).

Сплачена протягом звітного (податкового) періоду сума авансових внесків із податку на прибуток підприємств зменшує податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств, розраховані за результатами такого звітного (податкового) періоду за ставкою, визначеною пунктом 136.1 Податкового кодексу України (ПК), у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання за такий податковий (звітний) період (пп. 141.13.3 ПК).

У зв'язку з зазначеним додаток ЗП до Декларації доповнили рядком 16.5. У ньому відображають суму нарахованих та сплачених авансових внесків із пунктів обміну іноземних валют, що зменшує податкові зобов'язання з податку на прибуток підприємств (рядок 16).

Показник рядка 16.5 додатка ЗП визначають у сумі, що не перевищує позитивне значення: рядок 06 + рядок 06.1 КІК Декларації - рядок 16.4.1 додатка ЗП до рядка 16 ЗП Декларації.

Платники податку, які застосовують особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, вперше подають Декларацію за оновленою формою, починаючи зі звітного (податкового) періоду — півріччя 2023 року. Сплачені упродовж такого звітного (податкового) періоду сум авансові внески із пунктів обміну інвалют відображають у додатку ОВ до Декларації. Відповідні суми враховують у зменшення податкових зобов'язань із податку на прибуток підприємств у додатку ЗП до Декларації відповідно до положень п. 141.13 ПК.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП: загальна система оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
653711

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
74442

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
141145

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді