Порядок обліку платників податків і зборів затвердив Мінфін наказом від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок).
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадять діяльність за формою № 20-ОПП (далі — повідомленн № 20-ОПП) подають протягом 10 р. дн. після їх реєстрації, створення чи відкриття до ДПС за основним місцем обліку платника (п. 8.4 розд. VIII Порядку).
У разі закриття об’єкта оподаткування, об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням або через який провадять діяльність, у тому числі внаслідок припинення діяльності платника, повідомлення № 20-ОПП подають з оновленою інформацією про такий об’єкт. При цьому розділ 3 повідомлення № 20-ОПП заповнюйте одним рядком наступним чином:
- у графі 2 «Код ознаки надання інформації» вказуйте значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»;
- графи 3-10 та 12 заповнюйте згідно з Пам’яткою для заповнення розділу 3 повідомлення № 20-ОПП, передбаченою в додатку до повідомлення № 20-ОПП;
- графу 11 не заповнюйте.
Платник, який припиняється, до подання до держреєстратора документів щодо припинення, повинен повідомити податкову про закриття об’єктів оподаткування шляхом надання повідомлення № 20-ОПП на підставі якого закривають об’єкти оподаткування, які перебувають на обліку в ДПС.
Дані про закриття об’єктів оподаткування відображають в Електронному кабінеті.
У разі припинення платника за яким в контролюючих органах обліковують не закриті об’єкти оподаткування і відсутнє повідомлення № 20-ОПП про їх закриття, такі об’єкти закривають датою припинення платника. Вона відповідає даті запису про проведення держреєстрації припинення в ЄДР.
Якщо в приватній частині Електронного кабінету наявна інформація про закриття об’єктів оподаткування, то повідомлення № 20-ОПП по таких об’єктах оподаткування не подавайте.
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової