Постанова КМУ від 07.06.2024 № 740
Адмініструвати сайт буде Державна служба з надзвичайних ситуацій, за технічну частину відповідатиме Центр гуманітарного розмінування. Реєстр територій, забруднених/імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами (далі — Реєстр) почне роботу після введення його в експлуатацію ДСНС.
Наповнюватиметься Реєстр інформацією з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування вноситиме дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, підрозділи яких розміновують території — інформацію про обстеження та очищення земель. А місцева влада — відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.
До реєстру вноситимуть інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків, засобів сканування та ін. До нього включатимуть всю територію, що зазнала впливу бойових дій. Обстежену територію, на якій не виявили чи знешкодили вибухонебезпечні предмети, виключатимуть з реєстру.
Територія, що зазнала впливу ведення бойових дій, розміщена ближче ніж 20 кілометрів від державного кордону держави-агресора та/або держави, що сприяє збройній агресії рф проти України, або лінії бойового зіткнення, вважається такою, яку неможливо обстежити.
Ведення Реєстру передбачає:
- реєстрацію заявника в електронному кабінеті реєстру;
- внесення відомостей про заявника;
- подання запиту заявником через електронний кабінет реєстру;
- формування витягу з реєстру та надсилання заявнику.