Новостворений госпсуб’єкт з дати держреєстрації на ЄП 2%: як з 01.07.2023 перейти на 5%

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснили, як новоствореному госпсуб’єкту, який з дати держреєстрації обрав єдиний податок зі ставкою 2%, перейти з 01.07.2023 на застосування ставки 5%

Новостворений госпсуб’єкт з дати держреєстрації на ЄП 2%: як з 01.07.2023 перейти на 5%

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ПК).

Тимчасово, з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV ПК застосовують з урахуванням особливостей (п. 9 підрозд. 8 р. XX «Перехідні положення» ПК).

Для обрання або переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування, госпсуб’єкт подає до органу контролю заяву. При цьому до заяви не додає розрахунок доходу за попередній календарний рік (пп. 9.8 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

Госпсуб’єкта вважають платником єдиного податку 3 групи з особливостями оподаткування з наступного робочого дня після подання заяви, а у разі подання заяви до 01.04.2022 — з 01.04.2022.

Форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.

Новостворені госпсуб'єкти, які упродовж 10 днів з дня держреєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, вважають платниками єдиного податку 3 групи з дня їх держреєстрації (пп. 9.8 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

Крім того, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку 3 групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

Єдинник 3 групи зі ставкою 2% доходу має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийняв таке рішення.

Новоутворенні госпсуб’єкти, які бажають обрати спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, подають заяву за загальною процедурою, передбаченою ПК (пп. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розділу XX «Перехідні положення» ПК).

У разі зміни ставки єдиного податку заяву подає єдинник 3 групи не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку календарного кварталу, в якому буде застосовувати таку ставку (абз. 2 підп. 298.6 ПК).

Тож, новостворені госпсуб’єкти, які з дати держреєстрації обрали єдиний податок 3 групи зі ставкою 2% можуть перейти з 01.07.2023 на застосування ставки єдиного податку 5% за умови подання не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку III кварталу 2023 року заяви про зміну ставки єдиного податку.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242925

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
306035

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
115929

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
603454

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
152511

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді