Опублікували закон щодо спрощення порядку ввезення гуманітарної допомоги

Президент України підписав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги» від 16.03.2023 № 9111

 Спростять порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Новий порядок отримання та обліку гуманітарної допомоги для КНП

Закон від 08.11.2023 № 3448-IX містить низку важливих норм, які врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги.

У першу чергу — законодавчо закріплюють спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Також на рівні Закону запроваджують необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги.

Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги запустило Мінсоцполітики з 1 грудня 2023 року. На сьогодні до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги внесли 3 053 отримувачів. Загалом в Реєстрі вже понад 4,5 тисяч юросіб, які можуть офіційно завозити гуманітарну допомогу до України.

Окрім цього, розширюють перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності.

Тепер до переліку додають іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.

Серед іншого, врегульовують питання визнання товарів гуманітарною допомогою. Так, придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, повинні безоплатно роздати набувачам упродовж 90 днів з дати перетину митного кордону. У такому випадку товари визнають гуманітарною допомогою.

Серед важливих норм — можливість передавати транспортні засоби військовим як фізособам (набувачам) в якості гуманітарної допомоги.

Закон набере чинності через один місяць з дня його опублікування. Документ вже опублікували в «Голосі України» від 23.12.2023 № 257. Тож Закон буде чинний з 23.01.2024.

За інформацією КМУ

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір позики: зразок

Договір позики містить істотні умови: ви отримуєте гроші або речі у борг зі зобов’язанням погасити суму, або повернути річ у визначений термін. Скачайте ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПОЗИКИ, щоб забути про помилки. У статті також дізнаєтесь, як правильно оформити договір позики, які податкові і юридичні аспекти, що з оподаткуванням та обліком
36198

Як відкрити та обліковувати літній майданчик

На час спеки суб’єкти ресторанного господарства відкривають додаткові літні майданчики. Це зручно для клієнтів, яким приємніше відпочивати просто неба, і вигідно суб’єктам господарювання. З'ясуємо, як організувати роботу літнього майданчика і відобразити такі операції в обліку
1493

Головне для бухгалтера в травні 2024 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
2425

Статутний капітал підприємства 2024: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу.
128718

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
173317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді