Опублікували закон щодо спрощення порядку ввезення гуманітарної допомоги

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Президент України підписав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення порядку ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги» від 16.03.2023 № 9111

 Спростять порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Ремонт КНП за кошти бюджету: як облікувати

Закон від 08.11.2023 № 3448-IX містить низку важливих норм, які врегульовують питання ввезення та обліку гуманітарної допомоги.

У першу чергу — законодавчо закріплюють спрощення процедури ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Також на рівні Закону запроваджують необхідність використання електронної системи обліку гуманітарної допомоги.

Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги запустило Мінсоцполітики з 1 грудня 2023 року. На сьогодні до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги внесли 3 053 отримувачів. Загалом в Реєстрі вже понад 4,5 тисяч юросіб, які можуть офіційно завозити гуманітарну допомогу до України.

Окрім цього, розширюють перелік отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це могли бути зареєстровані в Україні благодійні фонди та громадські організації з визначеними напрямками статутної діяльності.

Тепер до переліку додають іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг.

Серед іншого, врегульовують питання визнання товарів гуманітарною допомогою. Так, придбані благодійними організаціями за кордоном товари, які при ввезені в Україну задекларовані як гуманітарна допомога, повинні безоплатно роздати набувачам упродовж 90 днів з дати перетину митного кордону. У такому випадку товари визнають гуманітарною допомогою.

Серед важливих норм — можливість передавати транспортні засоби військовим як фізособам (набувачам) в якості гуманітарної допомоги.

Закон набере чинності через один місяць з дня його опублікування. Документ вже опублікували в «Голосі України» від 23.12.2023 № 257. Тож Закон буде чинний з 23.01.2024.

За інформацією КМУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310755

Порядок знищення первинних документів

З консультації дізнаєтеся, який алгоритм знищення первинних бухгалтерських документів, та знайдете зразок заповнення акта на знищення первинних документів
50984

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20305

Інвойс: зразок

Особи, які провадять зовнішньоекономічну діяльність, щодня мають справу з інвойсом. Мінфін визнає його первинним документом. А податківці вимагають додатково складати до інвойсу акт виконаних робіт, податкову накладну чи рахунок-фактуру. Чия позиція в пріоритеті та що робити на практиці? Усе пояснить експерт
66112

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3713

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді