Чи можна працівника під час відрядження переводити на іншу посаду?
Згідно з пунктом 14 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, за відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) протягом усього часу відрядження, в тому числі й часу перебування в дорозі.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) порядок переведення працівника на іншу роботу передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому вимагає згоди працівника. При цьому законодавством, зокрема статтею 33 КЗпП, визначено випадки, коли переведення може здійснюватися без згоди працівника.
Водночас, чинним законодавством не затверджена сама форма згоди працівника на переведення на іншу роботу. Виходячи з цього, форма згоди може бути як письмовою, так і усною. Для того, щоб запобігти можливим непорозумінням у майбутньому, бажано, щоб працівник давав письмову згоду на переведення.
Після реєстрації наказу про переведення працівника на іншу посаду кадрова служба має ознайомити з ним працівника під розписку. Законодавством не передбачено обов’язкового вручення копії такого наказу працівникові, однак на його вимогу, наприклад, у разі виникнення спору, копія наказу має бути йому видана. Так, працівник, ознайомившись із наказом, робить запис: «З наказом ознайомлений. З переведенням згоден», ставить підпис і дату.
Крім того, у розділі ІV «Призначення і переведення» особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656) робиться відповідний запис, з яким працівник ознайомлюється і ставить свій підпис.
Тому вважаємо, що оскільки працівника потрібно ознайомити з наказом на переведення на іншу посаду, а також він повинен розписатися в особовій картці (типова форма № П-2), присутність працівника обов’язкова.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»