Переведення працівника на іншу посаду

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи можна працівника під час відрядження переводити на іншу посаду?

Чи можна працівника під час відрядження переводити на іншу посаду?

Згідно з пунктом 14 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, за відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) протягом усього часу відрядження, в тому числі й часу перебування в дорозі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) порядок переведення працівника на іншу роботу передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому вимагає згоди працівника. При цьому законодавством, зокрема статтею 33 КЗпП, визначено випадки, коли переведення може здійснюватися без згоди працівника.

Водночас, чинним законодавством не затверджена сама форма згоди працівника на переведення на іншу роботу. Виходячи з цього, форма згоди може бути як письмовою, так і усною. Для того, щоб запобігти можливим непорозумінням у майбутньому, бажано, щоб працівник давав письмову згоду на переведення.
Після реєстрації наказу про переведення працівника на іншу посаду кадрова служба має ознайомити з ним працівника під розписку. Законодавством не передбачено обов’язкового вручення копії такого наказу працівникові, однак на його вимогу, наприклад, у разі виникнення спору, копія наказу має бути йому видана. Так, працівник, ознайомившись із наказом, робить запис: «З наказом ознайомлений. З переведенням згоден», ставить підпис і дату.

Крім того, у розділі ІV «Призначення і переведення» особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656) робиться відповідний запис, з яким працівник ознайомлюється і ставить свій підпис.

Тому вважаємо, що оскільки працівника потрібно ознайомити з наказом на переведення на іншу посаду, а також він повинен розписатися в особовій картці (типова форма № П-2), присутність працівника обов’язкова.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274903

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310758

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138188

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80418

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді