Витрати на мобільний зв’язок не додаткове благо працівника за підтвердності використання у виробничих цілях

Вартість послуг мобільного зв’язку, зокрема міжнародного роумінгу, що сплачує юридична особа за виробничі телефонні розмови свого працівника, не може бути додатковим благом у разі наявності документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку лише у виробничих цілях

Витрати на мобільний зв’язок не додаткове благо працівника за підтвердності використання у виробничих цілях

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК

Постанови ВС від 06.06.2023 у справі № 826/11941/16

З оператором мобільного зв’язку уклали договір, за яким абонент замовляє та оплачує, а оператор надає на тарифній основі телекомунікаційні послуги. Додаток до договору - перелік номерів, закріплених за номером особового рахунку.

У рахунках було деталізовано використання мобільного зв’язку працівниками з ідентифікацією закріплених додатком мобільних номерів особового рахунку абонента. Для підтвердження використання мобільних послуг зв’язку у господарській діяльності, підприємство надало наказ про прийняття на роботу працівників.

Контролери наполягали, що сплачені суми за послуги міжнародного роумінгу за працівників, які не перебували у відрядженні за кордоном, є до додатковим благом працівників. Також на переконання податківців, підприємство безпідставно включило до податкового кредиту суми за господарськими операціями з контрагентами, які не відбулися через відсутність реального характеру господарських операцій.

Підприємство доводило, що висновки ДПС лише на припущення, не підтверджені об’єктивними даними, і не можуть бути підставою для висновків про нереальність господарських операцій з контрагентами.

Попередні суди визнали, що підприємство правомірно сформувало податковий кредит з ПДВ за господарськими операціями з контрагентом, оскільки:

  • операції підтверджені належними первинними документами;
  • у майновому стані платника відбулися реальні зміни;
  • господарські операції спричинили зміни в структурі активів і зобов’язань платника та сприяли отриманню доходу.

Позиція Верховного Суду (ВС) по даній справі:

Критерієм відмежування додаткового блага, наданого працівникові, від витрат платника в межах його виробничої діяльності є те, хто саме є вигодонабувачем набутого блага.

Вартість послуг мобільного зв’язку, зокрема міжнародного роумінгу, що сплачує юридична особа за здійснення її працівниками виробничих телефонних розмов, не може бути додатковим благом у разі наявності документів, які підтверджують використання мобільного зв’язку лише у виробничих цілях.

ВС залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані судові рішення – без змін.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216865

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14172

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
915

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді