Митні платежі не сплачуються, якщо товари надходять (за винятком підакцизних) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника в міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) протягом однієї доби в міжнародних експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 300 євро. У разі якщо сумарна фактурна вартість товарів перевищує еквівалент 300 євро, підприємства сплачують мито за ставками, визначеними Митним тарифом та ПДВ за ставкою 20%, а громадяни — мито за ставкою 10% частини їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 300 євро та не перевищує 10000 євро, та ПДВ за ставкою 20%.
Міндоходів нагадує, що ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не оподатковується ПДВ (пп. 196.1.6 Податкового кодексу України). Зважаючи на це, митне оформлення зазначених товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, але не перевищує 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування та оподатковується митом. При цьому ПДВ не справляється.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Митне оформлення товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування, оподатковується митом та ПДВ.
Оподаткування ПДВ лікарських засобів, а також виробів медичного призначення, при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%. При цьому в графі 36 «Преференція» митної декларації код звільнення не зазначається, у графі 47 «Нарахування платежів» використовується відповідний код способу розрахунку.