У санаторії оголошено простій. Проте працівники АУП працюють у режимі неповного робочого часу. Чи має право підприємство за небюджетні кошти сплати премію працюючим працівникам?
Можливість виплати премії залежатиме від того, чи встановлено обмеження щодо її видачі у період простою.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Адже порядок та розміри премій підприємства встановлюють у колективному договорі. Це передбачає стаття 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Тобто всі умови виплати премій мають бути викладені у Положенні про преміювання.
У ньому має бути передбачено саме преміювання та умови, за яких премію нараховують. Наприклад, не можна нараховувати працівникам місячну премію за результатами роботи підприємства, більшість працівників якого простоюють. А от премію за підсумками роботи безпосередньо працівника нарахувати можна. Адже працівник, працюючи неповний робочий день, може виконувати надважливі завдання.
Разом з тим, у Положенні про преміювання мають бути окреслені всі випадки, коли премію працівникам не нараховують. Якщо працівник не допустив жодного порушення або упущення, а Положенням про преміювання не визначено, що премія за часів простою підприємства не виплачується, то премію потрібно виплачувати. Таку ж думку висловило й Мінпраці та соцполітики в листі від 01.10.2007 № 700/13/84-07, у якому розглянуло питання преміювання працівника за відсутності у Положенні про преміювання підстав щодо позбавлення працівника премії.
Обмежень щодо виплати премії працівникам за рахунок небюджетних коштів чинне законодавство не містить.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»