Міндоходів нагадало про спрощення з 01.01.2014 процедури реєстрації платників єдиного податку та забезпечення вільного і безоплатного доступу суб’єктів господарювання до інформації з державних реєстрів.
Зокрема, починаючи з цього року встановлено можливість подання заяв про обрання спрощеної системи оподаткування на стадії державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця як додатків до реєстраційної картки. Електронні копії цих заяв, виготовлені шляхом сканування, одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення держреєстрації суб’єкта господарювання передаються безпосередньо держреєстратором до органів Міндоходів.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Із урахуванням зазначених змін реєстрація єдиноподатників здійснюється на підставі:
- реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;
- електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів;
- реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Окремі зміни стосуються й строків реєстрації платників єдиного податку у 2014 році. А саме: контролюючий орган зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження відповідної заяви суб’єкта господарювання зареєструвати таку особу платником єдиного податку або надати письмову вмотивовану відмову.
Основною новацією стала відміна свідоцтв платника єдиного податку та забезпечення права платників отримувати витяги із реєстру платників єдиного податку в органах Міндоходів. При цьому отримання витягів із реєстру не є обов’язковим для платників єдиного податку. Адже дані з цього реєстру та інформація про осіб, реєстрацію яких як єдиноподатників анульовано, щоденно оприлюднюватимуться на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та офіційному веб-сайті МДЗ.
Міндоходів також зауважило, що отримані до 31.12.2013 свідоцтва платників єдиного податку підтверджують перебування платника на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу з реєстру або внесення змін до реєстру. Бланк свідоцтва платника єдиного податку, який є документом суворого обліку, підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво, у разі отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування.
До прийняття нормативно-правових актів щодо реєстрації платниками спрощеної системи оподаткування відповідно до вказаних змін Міндоходів рекомендує своїм територіальним органам у разі потреби за зверненням платника надавати підтвердження про його реєстрацію як платника спрощеної системи. Такими підтвердженнями є тимчасові витяги, які обов’язково повинні містити інформацію про:
- дату (період) обрання або переходу на єдиний податок;
- ставку та групу платника єдиного податку;
- вид діяльності для першої та другої груп (код КВЕД та назва виду діяльності);
- для анульованих — дату виключення з реєстру.