Мін’юст нагадав про обов’язкову реєстрацію в Єдиній судовій системі

Мін’юст застеріг про наслідки відсутності обов’язкової реєстрації в Єдиній судовій системі

Мін’юст нагадав про обов’язкову реєстрацію в Єдиній судовій системі

Судові витрати: як облікувати й оподаткувати

Лист Мінюсту від 15.08.2023 № 107341/5180-11.2.1-23/37.1

21.07.2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обовʼязкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно - телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 № 3200-IX.

Законом запровадили процесуальні наслідки для осіб, які зобовʼязані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його, а саме:

  • залишення позовної заяви, апеляційної, касаційної скарг без руху;
  • повернення без розгляду заяв, клопотань та заперечень.

Наразі значна кількість осіб, для яких реєстрація в ЄСІТС є обовʼязковою, досі не зареєстрували електронний кабінет у даній системі.

Водночас ці особи є учасниками численних судових проваджень. Така ситуація унеможливлює електронний обмін документами із судом, передусім надсилання повідомлень про засідання та процесуальних документів.

Паперовий документообіг значно збільшує строки розгляду справ та судові витрати.

Нагадуємо, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, держоргани, органи місцевого самоврядування, госпсубʼєкти державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» від 23.02.2006 № 3480-IV, реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку (ст. 6 Господарського процесуального кодексу України).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361767

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді