У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування
Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).
При розрахунку різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду враховуйте увесь обсяг податкового кредиту, зазначений у рядку 17 декларації, до складу якого входить, у тому числі, сума від’ємного значення попереднього звітного періоду.
Порядком № 21 при здійсненні такого обрахунку не передбачили вимог щодо черговості врахування від’ємного значення (податкового кредиту) поточного звітного (податкового) періоду в погашення податкових зобов’язань такого звітного (податкового) періоду. Водночас доцільно при такому обрахунку враховувати таке від’ємне значення у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.
Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту отримали від’ємне значення, то таке від’ємне значення звітного (податкового) періоду можете, зокрема, зарахувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Таку суму від’ємного значення відображайте у рядку 21 декларації та деталізуйте у додатку 2 до декларації «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яку зараховуєте до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі — Додаток 2).
Звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ, вказуйте у графах 2 та 3 таблиці 1 додатка 2 у такому форматі:
- дві цифри місяця (наприклад — 01, 02, 03 тощо);
- чотири цифри року (наприклад — 2023 тощо).
При цьому сумарне значення рядка «Усього» графи 4 таблиці 1 додатка 2 до декларації повинно відповідати значенню рядка 21 Декларації.