За інформацією НБУ, підприємство має право видати кошти особі, яка не перебуває у трудових відносинах із ним (у т. ч. засновнику). Причому така видача регулюється нормами цивільного законодавства, а не трудового.
Зокрема, для доручення особі, яка не є працівником підприємства, вчинення певних цивільно-правових дій в інтересах та за рахунок такого підприємства необхідно укласти договір доручення (у письмовій або усній формі).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Строк, на який засновнику може видаватися підзвітна готівка, становить 2 робочі дні, а для закупівлі сільськогосподарської продукції та заготівлі вторинної сировини (крім металобрухту) — не більше 10 робочих днів. При цьому засновник в разі витрачання відповідних готівкових коштів повинен ураховувати 10-тисячний ліміт готівкових розрахунків з одним підприємством/ підприємцем протягом одного дня.
Після виконання доручення засновник зобов’язаний подати звіт та документи, що підтверджують понесені ним витрати. Зокрема, звіт подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем завершення виконання доручення.
Якщо ж у процесі виконання доручення засновник використав кошти, зняті з особистої платіжної картки, то він додатково повинен надати документи про отримання готівки з поточного рахунку: чек банкомату, сліп, квитанцію платіжного термінала тощо.
Невитрачені ж кошти, для необкладення їх ПДФО, необхідно повернути (до каси або шляхом зарахування на рахунок підприємства) до або водночас із поданням авансового звіту.