Робота надурочно та в нічний час має бути належним чином (документально) підтверджена

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця

Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця.

На цьому наголосив апеляційний суд, відмовляючи, на відміну від суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог про стягнення недонарахованої заробітної плати за роботу в надурочний та в нічний час. Своє рішення суд обгрунтовував чинними законодавчими нормами та наявними доказами у справі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, відповідно до статті 62 Кодексу законів про працю України (КЗпП) надурочними роботами вважаються роботи понад встановлену законодавством тривалість робочого дня. При цьому надурочними визнаються тільки ті роботи, які виконувались за розпорядженням чи з відома власника або уповноваженого ним органу.

Згідно ж зі статтею 54 КЗпП нічним робочим часом вважається час з 10 год. вечора до 6 год. ранку. При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Але коли працівника спеціально прийнято для виконання роботи в нічний час, тривалість нічної роботи не скорочується.

У ході розгляду справи було встановлено, що наказу роботодавця про встановлення цілодобового режиму роботи не видавалось. У посадових інструкціях працівників-позивачів особливостей тривалості робочого часу також не визначено.

Належним доказом на підтвердження форми режиму роботи є табель обліку використаного робочого часу. Однак з копії табеля обліку використаного робочого часу за спірний період вбачається, що позивачі у нічний та надурочний час не працювали.

Графіки ж роботи працівників, надані ними на підтвердження тривалості та черговості їх змін, суд визнав недопустимими доказами. Адже ці графіки не відповідають формі документа, не містять підпису відповідальної (посадової) особи, печатки юридичної особи та дати їх складання.

Тобто фактично необхідності у надурочній роботі, яка проводилась би за розпорядженням чи з відома керівника роботодавця, на думку суду, у працівників не було.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190027

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
748793

Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом)

Усе про рентну плату за користування радіочастотним спектром (ресурсом)України, загальних і спеціальних користувачів радіочастотного спектра, ставки такої рентної плати у 2025 році — у консультації
6785

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, як показати у декларації дані за 2024 рік та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування — відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
28936

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді