Робота надурочно та в нічний час має бути належним чином (документально) підтверджена

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця

Та обставина, що працівники фактично знаходились на роботі після закінчення робочого часу, не змінює правового режиму форми робочого часу, оскільки у роботодавця немає обов’язку виганяти своїх працівників з робочого місця.

На цьому наголосив апеляційний суд, відмовляючи, на відміну від суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог про стягнення недонарахованої заробітної плати за роботу в надурочний та в нічний час. Своє рішення суд обгрунтовував чинними законодавчими нормами та наявними доказами у справі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, відповідно до статті 62 Кодексу законів про працю України (КЗпП) надурочними роботами вважаються роботи понад встановлену законодавством тривалість робочого дня. При цьому надурочними визнаються тільки ті роботи, які виконувались за розпорядженням чи з відома власника або уповноваженого ним органу.

Згідно ж зі статтею 54 КЗпП нічним робочим часом вважається час з 10 год. вечора до 6 год. ранку. При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Але коли працівника спеціально прийнято для виконання роботи в нічний час, тривалість нічної роботи не скорочується.

У ході розгляду справи було встановлено, що наказу роботодавця про встановлення цілодобового режиму роботи не видавалось. У посадових інструкціях працівників-позивачів особливостей тривалості робочого часу також не визначено.

Належним доказом на підтвердження форми режиму роботи є табель обліку використаного робочого часу. Однак з копії табеля обліку використаного робочого часу за спірний період вбачається, що позивачі у нічний та надурочний час не працювали.

Графіки ж роботи працівників, надані ними на підтвердження тривалості та черговості їх змін, суд визнав недопустимими доказами. Адже ці графіки не відповідають формі документа, не містять підпису відповідальної (посадової) особи, печатки юридичної особи та дати їх складання.

Тобто фактично необхідності у надурочній роботі, яка проводилась би за розпорядженням чи з відома керівника роботодавця, на думку суду, у працівників не було.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344450

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
387264

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
104074

Історія професії бухгалтера

Однією із найважливіших професій у сучасному світі є професія бухгалтера. У статті поринемо в минуле, щоб дізнатися, яка ж історія виникнення бухгалтерського обліку, а також відповісти на запитання, хто такий бухгалтер
9723

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді