Апеляційний суд, на противагу суду попередньої інстанції, задовольнив позовні вимоги потерпілого працівника, зокрема, про встановлення факту нещасного випадку під час виконання ним трудових обов’язків таким, що пов’язаний з виробництвом.
Як було з’ясовано судом, тілесні ушкодження потерпілий отримав під час ДТП (яка сталася у робочий час), знаходячись у службовому автомобілі та прямуючи у виробничих справах для виконання покладених на нього функціональних обов’язків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
А відповідно до пункту 14 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 25.08.2004 № 1112, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків, зокрема, у період прямування працівника до об’єкта (між об’єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.
При цьому висновки комісії з розслідування нещасного випадку та висновки суду попередньої інстанції щодо відмови у задоволенні вимог працівника з підстав направлення лікарнею екстреного повідомлення за формою, яка на час нещасного випадку не існувала, аж ніяк не спростовують факт отримання позивачем травми під час ДТП.
Посилання ж роботодавця на табеля робочого часу як на доказ перебування потерпілого працівника на робочому місці у розслідуваний період також не спростовують доводи працівника про перебування його на амбулаторному та стаціонарному лікуванні. Адже цей факт підтверджується повідомленнями головного лікаря медзакладу, карткою стаціонарного хворого та копією листка непрацездатності.