Гучна справа БЕБ: виплата зарплати у конвертах завдала бюджету збитків понад 50 млн грн

Детективи БЕБ у Львові викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок

Гучна справа БЕБ: виплата зарплати у конвертах завдала бюджету збитків понад 50 млн грн

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Співробітники Бюро економічної безпеки встановили, що біля 2 000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримують заробітну плату двома частинами:

  • одна — офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів;
  • інша — неофіційна.

Задля виплати останньої кожен співробітник під час прийому на роботу оформлював до картки для виплат зарплати дублікат, який передав до відділу кадрів.

Надалі, цей дублікат використовував представник головного офісу холдингу та зараховував другу частину зарплати кожному співробітнику. У призначенні платежу зазначали «власне поповнення рахунку».

Тіньова заробітна плата надходила на картки для виплат один два рази на місяць.

У такий спосіб компанія ухилялась від сплати військового збору, ЄСВ та ПДФО. Попередньо завдані держбюджету збитки складають понад 50 млн грн.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження частиною 3 статті 212, частиною 3 статті 212-1 Кримінального кодексу України, у вигляді умисного ухилення від сплати ПДФО, військового збору, ЄСВ в особливо великому розмірі.

Окрім цього, за попередньою інформацією детективів, згадувані заклади, не використовували РРО під час розрахунків з клієнтами та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалі кошти передавали до головного офісу у Львові.

Під час обшуку у приміщенні головного офісу холдингу детективи виявили службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, готівку, чорнові записи, печатки тощо.

Наразі слідчі дії тривають. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

За інформацією БЕБ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді